Zesnula jedna z největších legend českého filmu! Zabila ho ošklivá nemoc ve věku 75 let.


Pro fanoušky českých filmů přišla tento týden obrovská rána. Jedna z největších legend českého filmu tento týden prohrála svůj boj s těžkou nemocí. Až do konce stála po jeho boku manželka, se kterou žil přes 50 let.

Filmová legenda

Herec již v roce 2018 oznámil, že jeho zdravotní stav není perfektní. Později se kázalo, že se jedná o rakovinu a herec se pouští do boje s touto zákeřnou chorobou.

Byl proslavený svým optimismem k životu a optimismus si snažil udržet i v boji o svůj život.

I přes vážné zdravotní komplikace neodešel z televizních obrazovek do poslední chvíle. Když musel obrazovky kvůli svému zdravotnímu stavu opustit, věnoval se dál dabingu, kde propůjčil svůj hlas.

Herectví

Během života si ho lidé zamilovali v mnoha slavných filmů, které se na televizních obrazovkách objevují dodnes.

Hrál ve filmech jako je S tebou mě baví svět, Jak se krotí krokodýli, Bobule. Svou roli měl také v oblíbených seriálech jako jsou Četnické humoresky, Cirkus Humberto nebo současný seriál Krejzovi.

Původně se herectví věnovat vůbec neplánoval. Vyučil se zámečníkem a na divadlení prkna se dosta díky angažmá v Brně a dalších městských divadlech. Později se dostal až do Národního divadla, kde hrál až do svého odchodu.

Odchod oblíbeného herce zaskočil i jeho kolegy jako je například Jiřina Bohdalová, která měla s hercem mnoho společného.

 

O koho se jedná najdete na další straněPOKRAČOVÁNÍ NA DALŠÍ STRANĚ


1
2