Žena chodila kolem jeho dílny každý den. Mechanik si všiml jejího smutku, dlouho váhal ale jednoho dne se rozhodl ženě pomoci. Co se potom stalo?


Každý den to bylo stejné. Mechanik trávil čas ve své dílně, ale viděl, co se děje na ulici. Časem si všiml, že kolem chodí stále stejná žena. Pokud to bylo něco velmi zajímavého, pak skutečnost, že žena byla velmi zklamaná a očividně smutná. Mechanik jí nejprve nevěnoval příliš pozornosti. Teprve později řekl, že s tou ženou je něco skutečně špatně. A tak začal pochybovat, zda by měl jít k ní a zda by se jí měl zeptat, jestli s ní něco není, nebo jestli něco potřebuje. A jak to šlo?

Šel za ní

Byl to stejný den jako předtím. Podíval se ze své dílny a znovu viděl tu samou smutnou ženu. Bylo nemožné si všimnout, že tato žena pláče. Rozhodl se tedy za ní jít a zeptat se, kdo to je a co ji trápí.

Důvod, proč tolik zaváhal, byl, že se styděl. Zároveň nevypadá jako příliš citlivá osoba, která řeší problémy druhých, takže neví, zda to stojí za to. Nakonec se však rozhodl jít za ženou.

Co řekla žena?

Sledoval ženu a mluvil s ní. Protože ji viděl každý den, určitě s ní chtěl mluvit. Bylo jí jasné, že ve svém duševním stavu není úplně dokonalá. A přesto se jí podařilo mluvit o všem, co souvisí s jejím životem.

Do dílny chodila každý den, protože musela jít do 1,5 km školy, kde pracovala u vrátnice. Jde tam, aby měl peníze, které pak dává svým dvěma vnukům, protože spolu se svou snachou jsou ve finančních potížích, které musí minimalizovat.

Mluvila o dětech

Žena pokračovala. A o jeho synovi, který byl voják. Byl na misi a po návratu měl problém vrátit se do normálního života. On trpěl posttraumatickou stresovou poruchou a pomoc byla nedostatečná.

Všechno skončilo sebevraždou. Jeho manželka, manželka zákonné dcery, zůstala sama se dvěma dětmi. A protože má málo peněz, musí se snažit, aby děti a celá rodina fungovaly normálně.

 

Pokračování na další straně



POKRAČOVÁNÍ NA DALŠÍ STRANĚ


1
2