Záchranáři v Brně museli zachránit malou holčičku z rozpáleného auta. Rodiče byly na nákupech…


V pondělí večer se na strážníky obrátil muž, který si všiml, že na parkovišti v zavřeném autě je malé dítě. Strážnici jeli na místo a objevili holčičku v autě na přímém slunci. Strážníci bylu nuceni rozbít okénko a holčičku vytáhli ven.

“Automobil s dítětem byl zaparkovaný na přímém slunci, dívka uvnitř seděla se svěšenou hlavou, ztěžka dýchala a nereagovala ani na hlasité tlučení kovovým koncem teleskopického obušku do skla.

Svědek hlídce popsal, jak se několik minut společně s dalšími lidmi marně snažil sehnat její rodiče v okolních obchodech, “popsal mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem s tím, že v tu chvíli teplota ve stínu byla a 29 stupňů.

V rozpáleném autě může být teplota i o několik desítek stupňů vyšší než je venku, strážníci neváhali a rozhodli se rychle vozidlo otevřít.

“Obuškem rozbili okénko na místě řidiče, odemkli vozidlo a tříleté děvčátko z pravého zadního sedadla vytáhli okamžitě ven. Zpocenému dítěti podávali po malých doušcích vodu a chladili ho navlhčenými kapesníky. Na cestě už byla i sanitka záchranné služby, kterou strážníci okamžitě přivolali,” řekl mluvčí policie.

 

Video najdete na další straněPOKRAČOVÁNÍ NA DALŠÍ STRANĚ


1
2