Tyto věci byste měli rozhodně vědět ještě dříve, než budete platit v obchodě kartou


Platba kartou je rychlá a pohodlná. Nemusíme se unavovat s hotovostí, vybírat u pokladny mince či různé bankovky, a pak následně ještě odkládat výdaj. A pokud platíme menší částku, často využijeme funkci, kde kartu pouze přiložíme a nákup je zaplacení v průběhu sekundy.

Tato moderní doba přináší i své velké negativa.

I na slovenském se již mnozí lidé stali obětí podvodných platebních terminálů, které je okradli o nemalé částky peněz. Tzv. skimming, jak se krádež peněz z karty pomocí atrapy skutečných platebních přístrojů nazývá, je něco, před čím byste měli být velmi obezřetní.

Společnost Ingenico, vyrábí platební terminály nedávno zveřejnila návod, jak identifikovat různé skimmovací zařízení.

Podívejte se jak vypadá pravé a jak vypadá přinejmenším dost podezřelé zařízení, které vám rozhodně nedoporučujeme používat.

Skimmovacích terminál je podstatně větší než pravé zařízení

Podvodní skimmovacie zařízení jsou obvykle delší a větší než originální terminály. Je to proto, že tyto atrapy se nasazují na originální zařízení.

Pokud se vám zařízení či bankomat zdá robustnější a větší než obvykle, to je prvotní znak, že se zařízením není něco v pořádku.

Dobrým ukazatelem je i poloha platební karty. Pokud je v přístroji až podezřele hluboko, může jít o falešné skimmovacie zařízení.

 

Rady najdete na další straněPOKRAČOVÁNÍ NA DALŠÍ STRANĚ


1
2
3
4