Trápí vás orosená okna? Stačí udělat jen tuhle jednoduchou věc


Všímáte si, že na vaších oknech doma je často rosa? Čím to je a co s tím?

Důvod proč se to děje je takový, že teplota vzduchu uvnitř bytu je jiná než teplota vzduchu venku .

A jediné co tyto teploty dělí od sebe je právě toto sklo. Na sklo dopadá teplá pára, která se následně promění na vodu – vzniká kondenzace.

Pokud je v pokoji chladnější vzduch, tím orosení nebude tak velké neboť se spotřebuje méně vlhka.

Pokud je místnost chladnější a vlhčí, tak je možné, že vytvoření kondenzátu bude zákonitě větší. Pokud je místo suché a teplé, tak se nemusíte obávat žádné kondenzace.

Pokud jste s předchozími okny takový problém neměli, tak nebojte se, že ty nové jsou špatné. Jde o to, že starší okna byly vyráběny ze dřeva a jak víme dřevo samo o sobě má v sobě mezery, trhliny a díky ním se neustále meni vzduch. Suchý vzduch proudí z venku dovnitř a to způsobovalo, že vlhkost v pokoji byla mnohem menší.

Vlhkost způsobuje mnohem větší komplikace než je pouhé zamlžuje skel. Vede i k různým onemocnění, plísním a houbám v domě.

Proto je potřeba důkladné větrání!

Pokud byste nevětrali váš domov, začal by se uvnitř hromadit oxid uhličitý a přece nikdo nechce mít doma škodlivý vzduch. Což by vedlo k poškození imunity a následně celkově ke zhoršení zdravi.A to určitě žádný člověk nechce.

Nejdůležitější je zkontrolovat způsob větrání. Zda je dostačující nebo budete potřebovat větší. Také nezapomínejte na digestoř.

 

Další užitečné rady najdete na další straněPOKRAČOVÁNÍ NA DALŠÍ STRANĚ


1
2
3
4