Smutná zpráva: Nečekaně zemřel jeden z hlavních hrdinů filmu S tebou mě baví svět! Filmový svět truchlí


Oblíbený herec, kterého zná celé Česko i Slovensko vydechl tento týden v úterý naposledy. Osudným se mu stal těžký boj se závažnou nemocí a velmi náročnou léčbou. Smutnou zprávu potvrdil mluvší Národního divadla Tomáš Staněk. Zároveň oznámil, že 15, května bude možnost se s hercem naposledy rozloučit.

Dlouhodobá nemoc

Herec s těžkou nemocí bojoval více než rok. Trpěl rakovinu, o které velmi nerad mluvil. Podstupoval léčbu a chemoterapie, kvůli kterým žádal veřejnost o respektování jeho soukromí.

” V každém životě se střídají různé období, dobrá i ta horší. Právě prožívám to horší období a společně s týmem lékařů se snažím své tělo vrátit do zdravé kondice. Snažím se zdravotním problémům čelit a bez strachu bojovat” řekl herec.

Těžká nemoc ho nesrážela na kolena, stále věřil, že nemoc dokáže porazit a bude opět žít jako dřív. Na každém kroku ho hlídala jeho milující manželka Helena.

Již na podzim byl nucen své role v seriálech a pořadech přenechat jiným, protože jeho zdravotní stav mu již nedovolil v herectví pokračovat.

Neustále ale věřil, že se k herectví vrátí.

I když mu zdravotní stav nedovolil se postavit před kamery, rád propůjčil svůj hlas filmům ze zahraničí. Díky tomu se ve svém milovaném hereckém světě pohyboval až do konce.

Život

Herec se vyučil zámečníkem, ale díky angažmá v městských divadle a v Brně se dopracoval až do Národního Divadla, kde minulý rok oslavil 40, výročí jeho herecké kariéry na těchto prknech.

Během svého života ztvárnil více než 80 postav. Mezi ně patří například Kódl v seriálu Nejmladší z rodu Hamrů, Houdek z filmu My tři a pes z Pětipes, Pepi v 30 případech majora Zemana, Jakub z pohádky Jak se budí princezny nebo Krejza ze seriálu Dnes v jednom domě.

Mezi jeho zcela nejslavnější role však patřila jedna z hlavních rolí v oblíbené komedii Marie Poledňákové – S tebou mě baví svět.

Oblíbený herec se často také věnoval režii.

Pokračování na další straněPOKRAČOVÁNÍ NA DALŠÍ STRANĚ


1
2