Sebevražda oblíbeného slovenského herce. Nezvládl svou závislost ani vysoké dluhy!


Nejen umělecká komunita, ale i široká veřejnost byla ohromena zprávou, že velký herec, režisér a dramatik spáchal sebevraždu. Co se stalo?

Smrt herce

Podle zveřejněných informací ho jeho partner našel v bytě s jiným hercem. Ale to, co viděli, je šokovalo. Herec šokoval každého, když si sáhl na svůj vladtní život.

Zvolil smrt zavěšením. Umělec byl vedoucím katedry herectví na divadelním oddělení Akademie múzických umění, ale také učil slavné herce, jako jsou Lukáš Laták a Juraj Kemka. Jeho žena a tři děti zůstaly.

Co se stalo v osudný den?

Již několik let pracoval jako vedoucí herectví na divadelní fakultě Akademie múzických umění.

Jeho studenti byli nejen Lukáš Laták, Juraj Kemka, ale také Vlado Kobelsky. Udržoval přátelské vztahy s mnoha studenty a považoval ho za velkého učitele.

Závislost a dluhy

Ale jeho záliba v pití nebyla tajemstvím v uměleckých a divadelních kruzích. Menki, jak ho jeho přátelé zavolali, přiznali mu a sobě.

Nicméně, tam byl malý hovor o vášni pro hry s buvoly. Ticho se zastavilo až po jeho tragické smrti.

A navzdory skutečnosti, že herec byl zaneprázdněn a mohl se zdát navenek finančně nákladný, náklady na jeho životní styl samozřejmě nemohly pokrýt jeho životní náklady.

Možná proto začal půjčovat. „Půjčil si peníze a nemohl už ušetřit peníze, prostě je nemohl splatit,“ připustil jeden ze zdrojů.

 

O koho se jedná, se dozvíte na další straněPOKRAČOVÁNÍ NA DALŠÍ STRANĚ


1
2