Proč se na vás váš pes dívá při vykonávání potřeby? Důvod vás překvapí!


Máte psího mazlíčka? Pokud ano, tak to jste si určitě všimli, že ve chvíli, kdy vykonává svou potřebu na vás upjatě zírá. Víte proč?

Ve chvíli, kdy se připraví do správného podřepu, na vás začnou jednoduše zírat. Nedělají to úplně všichni psi, nicméně většina to opravdu dělá.

Věda říká, že tyto dlouhé pohledy jsou podle všeho dalším důkazem fungování evoluce.

Mnoho expertů věří, že psi na vás tímto způsobem zírají proto, že se při provádění potřeby cítí zranitelně a chtějí se ujistit, že na ně dáváte dostatečný pozor.

“Pozice řízení potřeby je pro psa zranitelnou. Pocit zranitelnosti mu zůstal po jeho divokém předchůdci, vlkovi, který se o sebe v divočině musí stále postarat sám. Myslím, že se ujišťují, že jim kryjeme záda, zatímco se po nějakou dobu v nejisté pozici, ” říká v rozhovoru pro The Dodo Mary Friedmanovo, expertka na chování psů.

Tuto teorii zastávají také další odborníci.

Veterinářka Dr. Kathryn Primmová v blogovém článku pro server I Heart Dogs napsala: “Pokud vás pes v těchto chvílích sleduje, znamená to, že spoléhá, ​​že mu v případě ohrožení dáte signál prostřednictvím řeči těla. Dalším důvodem může být, že chce, abychom ji v případě potřeby bránili. “

Co dělat, aby se vaši čtyřnozí přátelé cítili co nejbezpečněji?

Mějte na paměti, že se při provádění potřeby zřejmě cítí bezbranně. Zůstaňte proto v klidu a nedělejte žádné prudké či trhavé pohyby, protože by si je mohl vyložit jako signály nebezpečí.

Stejně je dobré si uvědomit, že každý pes je zcela jiný.

Jak Friedmanovo, tak Primmová kromě pocitu zranitelnosti uvádí i další důvody tohoto zírání.

Někteří psi vás takto mohou například žádat o něco dobrého na zub, jiní zase o odsouhlasení vhodného místa pro konání potřeby a další zase o trochu soukromí.

Snažte se tedy svému miláčkovi porozumět, a váš vztah se tak může ještě zlepšit.