Překvapilo ho, že v tomto sirotčinci jsou všechny děti v postýlkách zcela potichu. Když mu zdravotní sestra řekla důvod, ihned se rozplakal.


Každé dítě vyžaduje mnoho mateřské lásky. Dokonce vědci potvrdili, že dítě je ovlivněno při vývoji tím, jak moc se s ním matka mazlí a dotýká se ho.

Děti, kterým nechybí matčina pozornost a péče, rostou klidně, vyváženě, bez strachu z okolního světa a dokážou důvěřovat i ostatním lidem. V podvědomí si tím rozvíjejí důvěru i přesto, že ji ještě neumějí vyjádřit žádnými slovy.

V jednom ze sirotčinců došlo k pozoruhodné věci, kde je krásně vidět, jak jsou děti závislé na tom, jak se k ním chovají dospělí kolem nich.

Ti, kteří se zajímají o charitu, obvykle přinesou to, co je potřeba a v tichosti odejdou. Někteří lidé se však s dětmi dají do řeči a společně si alespoň chvilku hrají. Ale ne na příliš dlouho.

Většinu času tráví děti z dětských domovů o samotě nebo s vychovateli a učiteli.

Co se týče návštěv miminek a nejmenších dětiček, tak ty jsou jen velmi vzácné, protože ještě neumí mluvit ale přesto rozumí tomu, že je přišel někdo navštívit.

To je názor mnoha dospělých.

 

Příběh najdete na další straněPOKRAČOVÁNÍ NA DALŠÍ STRANĚ


1
2
3
4