Používáte citrón každý den a nikdy ho není dost? Konec nakupování citrónů. Přinášíme Vám snadný návod, jak si citróny vypěstovat doma!


Jak všichni víme, veškeré citrusové plody jsou nesmírně bohaté na vitamíny, jako je například vápník, fosfor, hořčík a draslík. Maji ovšem také vysoký obsah cukru, a proto si musíme dávat pozor na to, jak velké množství citrusů sníme.

Některé citrusové plody jsou složitější na pěstování než ostatní, a my Vám proto představíme dva nejjednodušší způsoby, které Vám pomohou snadno vypěstovat citrusy i u Vás doma.

Pokud máte své vlastní ovoce, jste schopni rozpoznat rozdíl v kvalitě a svěžesti, a udržet Vaše tělo bez veškerých chemických kontaminací spojených s neekologickým pěstováním těchto potravin z obchodu.

Pojďme se tedy společně podívat na jednoduchý návod na pěstování vlastních citrusových plodů v několika krocích!

Jak vlastně na to?

Doporučujeme koupit mladý strom (cca 2-3 roky starý), abyste dosáhli co nejlepších výsledků při pěstování.

Kupte si hliněný nebo plastový květináč (s dírami ve spodní části květináče) a ujistěte se, že je o něco větší než kořeny Vašeho stromu, který jste si pořídili (jako strom poroste, bude potřebovat květináč, který je cca 30-38 cm hluboký a 43-51 cm v průměru).

Mladý strom vložte do květináče a naplňte odtokovou nádobu kamínky, abyste zlepšili proudění vzduchu. Naplňte květináč půdou, ale nezapomeňte na to, že některé půdy jsou speciálně upraveny pro pěstování citrusových plodů a je více než pravděpodobné, že s nimi dosáhnete lepších výsledků.

Toto jsou všechny přípravky, které potřebujete. Váš strom potřebuje denně zhruba 8-10 hodin slunečního světla a rovnoměrné zalévání (dejte si pozor, aby nedošlo k nadměrnému zavodnění, to stromu uškodí stejně tak jako sucho).

Citrony obvykle potřebují přibližně 6-9 měsíců, aby plně dozrály. To poznáte tak, že citróny mají plnou barvu a jsou nepatrně měkké – jsou připraveny ke sklizni.

Můžete také zkusit vypěstovat jeden citrus ze semene.

 

Návod na pěstování cutrusu, najdete na další straněPOKRAČOVÁNÍ NA DALŠÍ STRANĚ


1
2
3
4