Obří mamut, skvělé dětské hřiště, aktivity pro děti a klid pro rodiče navrch


Když se ocitnete v horském areálu Dolní Morava, na první pohled vás musí zaujmout obří mamut, který vévodí zdejšímu dětskému hřišti nazvanému . Měří 13 metrů, má dvě patra, skrývá zajímavosti i hrací prales a nejrychlejší cesta ven z něj vede skluzavkou ukrytou v chobotu.

Z prvního patra věnovaného hravě ztvárněným zajímavostem ze života mamutů se děti – ale klidně i dospělí – dostanou několika dobrodružnými cestami do druhého podlaží s tunely, liánami nebo jeskyní, z níž se ozývá nepřeslechnutelný mamutí řev. Nejrychlejší cesta zpět měří 24 metrů a vede dlouhým toboganem v chobotu. Sjetí vyžaduje trochu odvahy, ale stojí za to. Kdyby se vám snad jízda chobotem zdála trochu rychlá, natrénovat na ni můžete vedle na o něco pomalejším toboganu.

Hned vedle najdete Mamutíkův vodní park a o kousek dál Pískový svět, všude to bavilo nejen děti, ale i nás, rodiče. Buď nás zaujaly přímo atrakce samy, nebo jsme prostě odpočívali, zatímco děti si hrály – tohle je výhoda bezpečných dětských hřišť. Navíc jsou tak veliká, že vám ani nepřijde, že jsou plná dětí. Kvitovali jsme s povděkem i dostatek stínu a míst, kam se dá sednout.

Od včel přes bylinky až po vaření

Krásná horská krajina kolem Kralického Sněžníku je lákadlem sama o sobě, ale pokud si chcete odpočinout, doporučuji, vsaďte na zdejší animační programy pro děti. Ty zdejší jsou totiž skutečně originální, některé jsou pro celou rodinu, některé jen pro děti, zatímco vy můžete jít třeba do bazénu. Nebo si třeba zdřímnout.

Jen kousek od hotelu Vista se mohou děti seznámit s jedním z nejdůležitějších zvířat, která obývají naši planetu, včelami. Děti mohou navštívit úly u chaloupky včelky Andělky, kde se obléknou do včelařských kombinéz a nahlédnou do života horských včel.

O kus dál se mohou stát zahradníky na Bylinkové zahrádce víly Mateřídoušky s patnácti druhy bylinek a jedenácti keři a stromy typickými pro zdejší krajinu, kterými je provede milá pohádková víla Mateřídouška. Dorazí i šéfkuchař, který dětem přiblíží důležitost bylinek v kuchyni a nabídne jim chleba s máslem připravený tradičním způsobem ze smetany a lístků mateřídoušky a bylinkovou limonádu.

Od srpna si budete moci projít i Stamichmanovu štolu a objevit domov vládce Králického Sněžníku. Díky aplikaci v chytrém telefonu nebo v tabletu, který je k dispozici k zapůjčení, prozkoumáte pomocí zábavné hry obydlí skřítka.

Fajn animační programy najdete i ve wellness hotelu Vista. Děti se mohou proměnit v malé kouzelníky s vůněmi a vytvořit si vlastní esenci namíchanou ze stoprocentně přírodních éterických olejů. Animačních programů je celá řada, pro děti jsou k dispozici hry, soutěže, kreativní dílničky, pohybové aktivity, čtení na dobrou noc, lakování nehtů, programy pro teenagery s jógou, graffitti, florbalem, vodním pólem nebo malováním na textil a mnoho dalších.

Až do oblak

Autorka článku s Bartolomějem a Josefínou na Stezce v oblacích
Autorka článku s Bartolomějem a Josefínou na Stezce v oblacích Když už jsme byli na Dolní Moravě, neodolali jsme ani jízdě lanovkou na kopec Slamník, kde před několika lety vyrostla Stezka v oblacích – excentrická dřevěná konstrukce je vysoká 55 metrů a výhled je z ní skutečně parádní. Lanovkou si můžete nechat nahoru vyvézt i kočárek nebo kolo, sama stezka je celá bezbariérová.

Už při koupi pobytu například ve wellness hotelu Vista s můžete nakombinovat pobyt přímo na míru podle toho, jak dlouho chcete na místě být a co všechno využívat, další ubytování je k mání v chatách Marcelka, Slaměnka, U Slona či penzionu Terezka. Podle nás je ideální pobyt alespoň na tři noci, abyste si nabídku skutečně užili.

V hotelu nás potěšily i zdánlivé detaily – třeba to, že můžete během snídaně a večeře poslat děti do dětského koutku, kde je hlídají animátoři, nebo fakt, že jim po osmé večer čtou pohádky přes usnutím.

Fotografie: