Nejvýznamnější psychiatr světa se podělil o jeho 22 zásadních životních pravidel. Je se rozhodně nad čím zamyslet!


Cílem mnoha lidí je získat ideální vztah, najít si práci snů, být šťastným a spokojeným se svým životem. No dosažení byť jen jednoho z těchto cílů vyžaduje mnoho práce (včetně práce na sobě), trpělivosti a vytrvalosti.

Životní pravidla

Někteří si chtějí vybudovat silnou rodinu, jiní touží po kariérním růstu a další by nejraději cestovali a poznávali svět. No ne všichni přesně chápou, jak to všechno dosáhnout.

Michail Litvak, ruský psycholog, spisovatel a psychoterapeut, který napsal více než 30 knih o praktické psychologii, zformuloval 22 klíčových pravidel pro dosažení osobního a profesionálního úspěchu.

Štěstí by nemělo být vaším cílem

Nehoňte se za štěstím. Nenajdete ho v žádném člověku a ani v žádné materiální věci. Štěstí pochází z vnitřku a tento můžete dosáhnout tehdy, když se naučíte užívat si život. Naučte se rozvíjet své schopnosti a uvažujte o svých úspěších se cílech – toto bude vaše cesta za štěstím.

Přestaňte být závislý na názorech jiných lidí

Pokud jste se sebou spokojený a jste si jistý, že jste dobrý, inteligentní a slušný člověk, nikdy nebudete potřebovat jiných lidí na to, aby vás posuzovali.

Nečekejte a neptejte se

Pokud opravdu chcete něco dosáhnout, nečekejte a neptejte si od nikoho žádné povolení či souhlas. Snažte se stát tím, kdo to všechno ovládá.

Nebuďte teoretik

Buďte dospělý člověk, který přeměňuje vědomosti na činy. Nezralí lidé znalosti nejednou mají, ale nevědí, jak je použít, takže nemají jinou možnost než kritizovat ostatních.

Pokračování na další straněPOKRAČOVÁNÍ NA DALŠÍ STRANĚ


1
2
3
4