Nacistický „ANDĚL SMRTI“ Josef Mengele a jeho 10 šílených a krutých experimentů!


Šílené utrpení, jaké dokázal člověk způsobit takovému množství ostatních lidí, se jen těžko dá popsat pouhými slovy.

Josef Mengele, přezdívaný “Anděl smrti”, má na své svědomí tisíce životů. Byl to krutý německý nacistický lékař, který v koncentračních táborech v období druhé světové války vykonával zcela nelidské a sadistické experimenty na vězních.

Podílel se na rozhodování o tom, kdo zemře a kdo bude i nadále žít.

Je zodpovědný za úmrtí cca 400 tisíc lidí. Už jen při zmínce jeho jména běhá po zádech mráz.

Mengele pochází ze tří sourozenců a studoval medicínu a antropologii na třech různých školách. Během studia se seznámil i se svou budoucí manželkou Irene.

Zásadní průlom v jeho životě nastal, když byl jmenován výzkumným asistenta v Ústavu třetí říše pro dědičnost, biologii a rasovou čistotu ve Frankfurtu. To mu ihned zajistilo i financování jeho výzkumů v Osvětimi.

Josef Mengele získal i Železný kříž za statečnost v boji poté, co z hořícího tanku vytáhl dva vojáky, získal ocenění Medaile za zranění a Medaile za péči o německý národ.

A kde zůstalo “ocenění” za nepochopitelnou zvrácenost mysl?

Mengele opustil frontu a jeho působištěm se stal koncentrační tábor Auschwitz- Birkenau, kde získal svou přezdívku “Anděl smrti”. Jeho náplní práce bylo rozhodovat o tom, kdo je vhodným adeptem na těžkou práci a kdo půjde do plynové komory.

Na smrt posílal staré lidi, děti i těhotné ženy. Kromě práce čekalo přeživší další utrpení, a to účast na nechvalně slavných Mengeleho experimentech. Toto je 10 nejkrutějších a nejbrutálnějších z nich.

 

Kruté zákroky najdete na další straněPOKRAČOVÁNÍ NA DALŠÍ STRANĚ


1
2
3