Mladá prodavačka staršímu muži vynadala, že jeho generace nedbala na životní prostředí. On ji geniálně odvětil!


Každý, kdo má asi 50, by si to měl přečíst. Také mladší generace. To je začátek statusu Facebooku, který v roce 2013 sdílel Švéd Anders Sakhlin. Jeho obsah však zůstává relevantní (každý rok o něco více). Proto jsme chtěli, abyste si to taky přečetli. Sdílelo ji více než 6 000 lidí.

Nákup v obchodě

Když jsem naposledy nakupoval v obchodě, mladý pokladník navrhl, abych si vzal vlastní nákupní tašku, protože plastové jednorázové obaly nejsou šetrné k životnímu prostředí.

Omluvil jsem se jí a vysvětlil jsem jí, že za starých časů jsme o takovém prostředí nikdy nepřemýšleli. Pokladník mi řekl, že problém je, že “naše generace se nestarala o prostředí pro budoucí generace”.

Životní prostředí

Samozřejmě, musela jsem přiznat, že měla pravdu o jedné věci. V těchto dnech nebylo žádné povědomí o životním prostředí.

Ale co jsme měli v naší době? Po mnoha úvahách jsme si vzpomněli, že …

Měli jsme láhve na mléko, které se vrátily do obchodu. Pak je poslal zpět do mlékárny, aby je dezinfikoval a znovu použil. Tyto lahve byly několikrát používány. Nebylo však žádné environmentální povědomí.

Vylezli jsme po schodech, protože ve školách, nákupních centrech nebo jiných vysokých budovách nebyly žádné výtahy. Když jsme šli do obchodu, šli jsme. Nejezdili jsme pár metrů autem. Nebylo však žádné environmentální povědomí.

Pokračování na další straněPOKRAČOVÁNÍ NA DALŠÍ STRANĚ


1
2
3