Který prsten byste si vybrali? Vaše volba prozradí mnoho o vaší osobnosti a chování!


Prsten, malý kovový kroužek, je jedním z nejstarších a nejoblíbenějších šperků. Když vyslovíte prsten, budete pravděpodobně přemýšlet o svatbě, která je symbolem manželství, loajality a věčnosti této pouto. Tradice výměny snubních prstenů během svatebního obřadu byla známa ve starověkém Egyptě nebo v Římě. Prsteny nejsou jen pro svatby, jsou oblíbeným dárkem pro jiné neobvyklé životní příležitosti, jako je mít dítě. Existují však těsnicí, provizorní nebo vypouštěcí kroužky.

Proč prsteny?

Podle starověkých řeckých mýtů a legend, prsteny jsou druhem paměti Prometheus, kdo přinesl oheň k lidem a byl potrestán chamtivostí k skále pro jeho akce.

Když byl Herkulesem propuštěn, musel na prstu nosit řetízkový kroužek s kamenem – prstenem.

Dnes jsou však prsteny většinou dámské šperky, ale v minulosti byly také neodmyslitelným symbolem mnoha mocných mužů, zejména šlechticů nebo církevních vůdců. Tento klenot lze nalézt také v umění, například v trilogii románů sci-fi Pán prstenů J. J. Tolkien nebo v operě Prsten Nibelung Richard Wagner.

Co o vás vypoví volba prstenu?

Klenotnictví dnes nabízí mnoho různých typů prstenů z různých kovů, zdobené drahými kameny nebo jinými materiály. Nemusíte však přijímat prsteny od svých blízkých, ale můžete to udělat sami.

Kromě toho, typ vybraného kruhu vám také řekne více o vaší osobnosti. Nevěřte tomu, zkuste naše fotografie. Podívejte se na prsteny na obrázku a vyberte ten, který byste chtěli koupit v klenotnictví, které se vám líbí nejlépe.

Pokračování na další straněPOKRAČOVÁNÍ NA DALŠÍ STRANĚ


1
2
3