Kam na výlet? Zkuste cyklostezky u Prahy, autíčka, hrad Kašperk a show na Stezce v oblacích


Tentokrát pro vás máme pár tipů na výlety a akce, na které se nemusíte vydat hned tenhle týden nebo blížící se víkend, ale někdy o prázdninách by stálo za to udělat si na ně čas. Schválně se nechte inspirovat.

I v okolí Prahy jsou zajímavá místa, která vám možná zatím unikla. Můžete se na ně vydat pěšky nebo třeba na kole díky nové síti cyklostezek. Konkrétní tip? Pokud se chcete jen projet po práci, vydejte se z Chodova kolem Hostivařské nádrže k Podleskému rybníku. Raději na rodinný výlet? Pak doporučujeme nabrat na kole směr letiště Točná.

Celková trasa včetně cesty zpět je dlouhá přibližně 31 km a začíná u Košíkovského potoka v ulici Mírového hnutí, v těsné blízkosti sportoviště Jedenáctka, kde lze také pohodlně zaparkovat. Letiště Točná je umístěno uprostřed přírody a nabízí příjemný areál s historickými letadly a dětským hřištěm. Na cestu zpět se můžete vydat přes Cholupice, Písnici, Libuš, dále do Kunratic, kde se napojíte zpět v ulici U Dubu a vrátíte se na začátek trasy.

Akrobatická show, která bude stát za to!

Zaujalo nás také muzeum autíček, která se v Československu vyráběla v průběhu celého 20. století. Najdete ho na zrekonstruovaném hradě Příseka u Jihlavy, modelů tady mají přes deset tisíc. Součástí muzea je i útulná kavárna, ve které jsou vystaveny veškeré modely aut české firmy Abrex.

Určitě během léta plánujete i déle dopředu? Máme tu pro vás jeden tip, kterým je fascinující akrobatická night show na Stezce v oblacích. Vypukne v sobotu 4. 8. v devět večer, představí se během ní provazochodci a akrobati ve výškách, poslechnete si taneční orchestr Timbre Music, a to vše za impozantního osvětlení, které zážitek ještě umocní. Zábavní program na Dolní Moravě poběží už odpoledne předtím.

A další? Co třeba koncert na Kašperku? Středověký strážní hrad bude 28. července od 20 hodin hostit mimořádný koncert Idy Eleny a Minstrela Alberta, neboli duo Fairy Dream. Více informací na www.kasperk.cz

Tradičním hostem na Kašperku je divadelní spolek Kašpar, který na hradním nádvoří představí od 31. července do 4. srpna zájezdovou verzi Rozmarného léta – večer plný poetiky, krásné češtiny a hudby Petra Maláska. Na divadelní speciál navazuje každoroční Kašperskohorská pouťová zábava a veselí – ve městě bude rušno od 4. do 6. srpna.

Fotografie: