Jaký dopad má digitální éra na děti? Jaké negativní věci to přináší? Po přečtení možná svému dítěti zakážete mobil i počítač!


Během posledních let se zvyšuje počet dětí, kteří trpí vývojovými problémy jako jsou porychy osobnosti, problémy s pamětí, soustředěním, ovládáním se, kongnitivní poruchy a také psychické problémy. Tyto všechny problémy mají často jednu a tu stejnou příčinu, která je nablízku i vašim dětem.

Digitální věk

V první řadě jde o moderní technologie, které máme všude kolem sebe. Jedná se o notebooky, telefony a tablety.

Tyto přístroje jsou v rukou malých dětí častěji, než by tomu mělo být. Statistiky prokazují, že 7mi leté dítě dokáže u elektronických věcí prosedět rok svého života. U 18ti letého člověka jde pak až o 4 roky života u pořítače a podobných zařízení.

Odborníci varují

U dětí závislých na počítačích a telefonech jsou evidovány příznaky demence. Jde o demenci, která se obyvkle objevuje až ve stáří, ale jsou případy, kdy se objevuje již u dětí.

Dětský mozek nezvládá tolik nových věcí, které na něj koukají ze všech elektronických přístrojů. Původí vývoj je tím změnen, ale rychlé změny mají tento dopad.

Mozek dítěte

Jednoduše lze říct, že mozek dítěte vlivem elektroniky zakrňuje a přestává se vyvíjet. Aby mozek fungoval správně, je potřeba ho rozvíjet a udržovat stále v přiměřeném chodu.

Dětský mozek vyžaduje nové věci, zážitky, představy a řešit stále složitější věci. Tímto dáte mozku svého dítěte to nejlepší, co můžete. Pokud ale dítě místo rozvíjení mozku sleduje pouze obrazovku, objeví se negativní výsledky jeho vývoje.

Pokračování na další straněPOKRAČOVÁNÍ NA DALŠÍ STRANĚ


1
2
3