Česká republika je prý kvůli pivu nejméně zdravou zemí světa, říká nový výzkum.


Možná vás to překvapí, ale nový výzkum, který provedl Clinic Compare, přinesl špatnou zprávu. Ukázalo se, že celá východní Evropa je jeden velký nepořádek, pokud budeme mluvit o zdraví. Podlé této studie se východní Evropa ukázala jako nejnebezpečnější oblast celé naší planety.

Česká republika je prý kvůli pivu nejméně zdravou zemí světa, říká nový výzkum.

Mistry tohoto seznamu jsou my Češi. Dále sem patří Slováci a Maďaři. Podle všeho je tento výzkum trošičku zkreslen, ale i tak se na něj můžeme podívat.

Je zřejmé, že klinika získala údaje od světové zdravotnické organizace, a to tak, že analyzovali spotřebu alkoholu a tabáku a množství
obezity ve 179 zeích po celém světě. Češi mohou děkovat prvnímu místu v tomto seznamu děkovat titulu největších bláznů ( tím se myslí spotřeba piva ).

Hlášení tvrdí, že každý čech spotřebuje v průměru 13,7 litrů alkoholu za rok, což je 550 panáků za rok, nebo 1,5 panáku za den. Také patříme mezi největší spotřebitele cigaretového tabáku.

Proč má ale východní Evropa a především my Češi takové jméno? Proč je pro ně tato část Evropy jakousi nezdravou oblastí? Jde o fakt, že evropané mají na rozdíl od jiných zemí a to střední, východní Evropy nebo Afrických zemí dostatek financí a prostředků na
to, aby mohli alkohol, cigarety a nezdravé jídlo kupovat.

Stejný verdikt má i USA a Kanada a docela i Austrálie. Nicméně se ukázalo, že slovanské národy mají něco společného a můžete hádat co. Jde přeci o to, že všichni milijeme dobré pivo, chutné jídlo a cigarety.