7 odporných zlozvyků, které děláme každý den. Překvapivě jsou velice prospěšné pro naše tělo!


Každý z nás má nějaké ty zlozvyky, které děláme, když se nikdo nedívá. Dnes se podíváme na takové, které sou kupodivu pro naše tělo prospěšné.

Připravili jsme si pro vás 7 běžných zlozvyků, které většina lidí považuje za nechutné, ale stejně je většina z nás dělá. Ukážeme vám ty, které jsou našemu tělu prospěšné a zároveň vám dokážeme jak je to možné. Příště tak nemusíte mít výčitky, když budete ve sprše provádět malou potřebu nebo si budete kousat nehty. Pojďme tedy na to.

1. Čůrání ve sprše

Ačkoli vana nebo sprcha není určena primárně pro tento účel, přiznejme si, kolikrát se nám to už ve sprše či vaně přihodilo, a ne náhodou. Ačkoli by váš partner tímto zjištěním nebyl zrovna nadšený, měli byste vědět, že kyselina močová spolu s čpavkem zabraňují vzniku plísňových onemocnění na vaší pokožce. Mimo jiné toto počínání šetří vodu, kterou byste jinak spláchli.

2. Kousání nehtů

Pohled na lidi, kteří si okusují nehty mnozí nedokážou snést. Také je pro nás nechutné, když se nás někdo chce dotknout s tím, že ještě před malou chvílí měl své prsty v ústech. Možná se vám může zdát, že jediným pozitivem tohoto zlozvyku je odbourávání stresu.

Pravda je však taková, že když si koušete nehty, tak se vám dostávají do těla bakterie, které pomáhají nastartovat imunitní systém. Vaše tělo začne produkovat více bílých krvinek a vy se tak stáváte odolnější vůči chorobám. Ačkoli to zní neuvěřitelně, je to tak. Pokud tedy trpíte touto neřestí, nemusíte se více obávat její škodlivosti. Jediný její negativní účinek spočívá v estetice vašich nehtů.

3. Žvýkačky

Mnozí v vás již možná slyšeli informaci o tom, že už je dokonce vědecky prokázána užitečnost žvýkání žvýkaček. Tato činnost nám totiž napomáhá nejen při zvládání stresu, ale zároveň zlepšuje paměť a vyvažuje činnost hormonů. (Zvyšuje hladinu kortizolu).

4. Prdění

Přestože je vylučování plynů pro naše tělo přirozené a prospěšné, společensky je to považováno za něco trapného. Naše tělo produkuje oxid uhličitý a metan. Jejich vylučování je pro naše tělo nutné a v případě, že bychom se snažili tomu systematicky zabraňovat, mohli bychom si akorát přivodit zdravotní potíže.

5. Krkání

Důvod krkání je, že když přijmeme více jídla, tak je potřeba aby se z našeho žaludku dostal přebytečný vzduch. Pokud potlačujeme přirozenou reakci našeho těla jako je říhání, může to vést k tomu, že se žaludeční kyseliny dostanou až do jícnu a způsobí jeho podráždění, jako například pálení žáhy.

6. Sprchování

Většina z nás podlehla trendu sprchovat se každý den. Někdy, když se nám ke sprše nepodaří dostat, ať už kvůli lenosti nebo únavě, máme výčitky. Ve skutečnosti je pro naše tělo přirozenější méně časté sprchování. Pokud se často sprchujeme, smýváme ze sebe éterické oleje, prospěšné pro naši pokožku. Ideální je sprchovat se 2-3 krát týdně. Vše samozřejmě závisí i na ročním období, sportovních aktivitách a dalších faktorech.

TIP: Když se sprchujete, určitě často míváte geniální myšlenky s filozofickým přesahem.

Mrkněte na náš instagram myslenkyzesprchy a podělte se o to, co ve sprše napadá vás.

7. Plivání

Obvykle, když vidíme někoho plivat na ulici, tak nám to přijde jako nechutný zlozvyk. Pravdou však je, že ani nám by občasné plivání neuškodilo. Především při cvičení, když dýcháme převážně ústy se naše dutina vysušuje a produkuje více slin. Tímto přirozeným způsobem se tak můžeme zbavit tvořícího se hlenu a přebytečných slin.

A jaké jsou vaše zlozvyky? O tom se s námi můžete podělit v komentářích. Jestli se vám tento článek líbil, tak budeme rádi, když jej budete sdílet se svými přáteli.

Vaše zdraví může ohrozit i nejméně očekávaná věc! Mrkněte, jakým způsobem vám mohou ublížit tyto známé neestetické boty.