3 věci, o kterých se dozvíte až po tom, co příjdete o svou matku


Bohužel, součástí každého života je i smrt. Všichni víme, že s tímto se setkat, není nikdy pro nikoho z nás snadné. Smrt je pro nás nepříjemná nejenom u lidí, ale i u domácích mazlíčku.

Jak je známo, lidé se bojí neznámého a často se neradi vyrovnávají s odchodem blízké osoby, ikdyž vědí, že před ní nemohou uniknout.

Dříve nebo později však smrt zastihne každého z nás.

Jednou z nejtěžších smrt vlastní matky. Jedna spisovatelka musela čelit ztrátě nejbližšího člověka na zemi a dodnes se tím nemá sílu vyrovnat.

Napsala: „Moje matka zemřela na rakovinu vaječníků, když jsem byla ještě malá. Brzy mi bude 40 let a stále tou ztrátou trpím. Většinu svého života jsem musela prožít bez matky, ale přesto mi stále chybí.

První věc, kterou jsem si hned uvědomila: smutek po smrti se nerozplyne, nikdy nezmizí. Všichni trpíme, ale každý z nás jiným způsobem. Můžeme být naštvaní, vinit sami sebe, pociťovat strach a občas i klid. Nikdo neví předvídat, jak se to bude projevovat.

Po smrti své matky jsem hodně plakala – na pohřbu, na zkouškách školního sboru i večer, když jsem šla spát. Pak to postupně ustoupilo.

Pokraočvání příběhu najdete na další straněPOKRAČOVÁNÍ NA DALŠÍ STRANĚ


1
2