13 věcí, kterými se snažíte zútulnit Váš domov, ale přitom jimi akorát způsobujete nepořádek!


Zamysleli jste se někdy nad tím, že spousta zrcadel ve Vaší ložnici může zvýšit čas, který trávíte uklízením, nebo že tmavé odstíny Vašich lamp mohou zvýšit Váš účet za elektřinu? V domě je mnoho věcí, na které jsme zvyklí a které považujeme za užitečné. Ale pravdou je, že buď nás nutí více a častěji uklízet, nebo vytváří nepříjemnou atmosféru.

Dnes jsme se proto rozhodli shromáždit několik tipů, které můžete použít, zejména pokud plánujete redesignovat Váš dům, nebo byt.

1. Rozkládací pohovka

Neexistuje žádný skutečný důvod, jak se pokusit ušetřit místo v pokoji tím, že si koupíte rozkládací pohovku místo běžného lůžka. Hosté tak často nechodí. Co více, transformace postele každý den a špatný spánek vůbec nejsou pro Vaše tělo dobré. Kromě toho poskytují tyto pohovky menší prostor na spaní, takže kvalita spánku bude i z tohoto důvodu horší.

Pokud si chcete koupit nový nábytek, měli byste zvolit běžnou postel s kvalitní matrací. Tento nábytek zůstane v dobrém stavu mnohem delší dobu než rozkládací pohovka.

2. Sběr plastových sáčků

Nevyhazujete plastové tašky, protože je možná budete jednou potřebovat? Ale jednoho dne to povede akorát tak k velkému nepořádku ve Vaší skříňce.

Je lepší skladovat plastové tašky v malé krabičce a omezit tak jejich počet. Kupte si několik velkých nákupních tašek a ty nechte v jedné tašce, kterou si nechte v autě pro případ, že půjdete nakupovat.

3. Velký počet krabic

Je skutečně výhodné ukládat věci do krabic. Často však používáme příliš mnoho krabic a ani si nepamatujeme, co je v nich. V důsledku toho můžete ztrácet drahocenný čas hledáním něčeho, co nevíte, kde přesně je.

Oblečení je lépe uloženo v šatníku, kde k němu máte rychlý přístup. A pár velkých krabic je skvělých pro uložení věcí, které často nepoužíváte.

Tip! Pro jistotu si nezapomeňte krabice popsat.

4. Přetížený věšák ve vstupní hale

Věšáky v hale jsou vždy plné, pokud nemáte jen jeden kabát pro všechny roční období. Ale je to sál, který tvoří první dojem při vstupu do Vašeho obydlí. Pokud je Váš věšák přeplněný, dům působí špinavě. Co více, Vy pak potřebujete více času na nalezení potřebného kabátu a věci často končí při hledání i na podlaze.

Abyste se vyhnuli spoustě oblečení na věšáku, kupte si menší stojan! Je to tak snadné! Můžete si také umístit do haly speciální háčky na tašky, které budou nedaleko od dveří.

5. Žádné místo pro boty

Dokonce i když jste opatrní s místem, kde si oblékáte boty, nakonec bude celý sál vypadat jako nepořádek. Co více, pokud nemáte pro svou obuv speciální místo, v zimě bude v hale hodně špíny. Pak se tato špína rozšíří do dalších místností, a Vy budete muset více času trávit úklidem.

Pořiďte si malé skříně pro boty, kde jsou uloženy ve svislé poloze. Jediný problém s těmito skříněmi je větrací systém, který lze vyřešit tím, že do jedné z polic položíte levandulové sáčky.

6. Obrovská zrcadla v místnosti

Velká zrcadla se často objevují v ložnicích, protože jsou na šatních skříních. Zrcadla také mohou danou místnost opticky zvětšovat. Co více, vyžadují pravidelné čištění. Pokud máte v místnosti dostatek slunečního světla, prach je pak i snadno viditelný na zrcadlech.

Pokud nebudete chtít prach několikrát týdně čistit a umývat pravidelně velká zrcadla, objednejte šatní skříň pouze s jedním zrcadlem. A aby pokoj vypadal větší, přizpůsobte barvu šatníku s barvou stěn.

7. Světlé tapety ve vstupní hale

Jasné barvy tapety opravdu působí, že místo vypadá čistší a větší, ale ve skutečnosti tyto tapety také způsobují spoustu problémů. Světlé stěny, zejména v místě, kde lidé mění boty a kabáty, se po čase stávají zašedlými a špinavými, což může vést k tomu, že bude místnost vypadat neuspořádaně. Kromě toho je velmi obtížné umývat tapety a udržovat je čisté. Budete jim tak muset věnovat spoustu času a nakonec skončíte tím, že budete muset změnit tapety v celé místnosti.

Chcete-li se vyhnout tomuto druhu potíží, zvolte barvu tapet, která není příliš světlá.

8. Drátěná ramínka

Máte-li spoustu drátěných ramínek, hrozí nebezpečí poškození Vašich šatů, když je vytahujete ze šatny a oblečení z jemných tkanin také ztrácí svůj tvar kvůli roztažení.

Zvolte raději dřevěná ramínka, která vypadají mnohem lépe, abyste se tomuto problému vyhnuli.

9. Otevřené regály

Jedna z nejoblíbenějších věcí, které mají lidé ve svých kuchyních, jsou otevřené regály. Bohužel v kuchyni je hodně prachu. A často se prach mísí s mastnotou a pak je těžké se ho zbavit. Takovéto police a věci na nich by měly být pravidelně čištěny, jinak se prach stává opravdu viditelným.

Nejlepší možností pro kuchyň jsou proto uzavřené skříně. Skříně s dvířky vypadají skvěle a činí kuchyň větší a čistší.

10. Banketové stoly

Mnoho lidí má rozkládací stoly, které se mohou v jejich domovech prodloužit v případě, že přijdou hosté. Hosté však často nepřicházejí, a přestože se tyto stoly mohou přeměnit, zabírají zbytečně spoustu místa. Takže je to opravdu neohrabaný kus nábytku, který se používá jednou za 6 měsíců při zvláštní příležitosti.

Je lepší koupit menší, kulatý jídelní stůl, kde můžete libovolně usadit více lidí než běžně.

11. Velké zrcadlo v koupelně

Velké zrcadlo v koupelně, které začíná přímo nad umyvadlem, se rychle znečistí vodou. A není vhodné, abyste několikrát denně čistili zrcadla. Koupelna pak bude vypadat neuspořádaně a zrcadla upatlaně.

Pokud vybíráte zrcadlo, které chcete koupit, zvolte zrcadlo malého rozměru a umístěte jej 7-10 centimetrů nad umyvadlo. To Vám pomůže vyhnout častému leštění zrcadel.

12. Tmavé odstíny lamp

Tmavé odstíny nedovolují, aby světlo svítilo zcela kvalitně, takže místnost bude vždy trochu tmavá. Chcete-li vyřešit tento problém, můžete zkusit koupit větší a silnější žárovky. Ale v tomto případě budete užívat více elektřiny, a tedy budete muset platit více peněz.

Nejlepším řešením je změna barvy odstínů: tkanina, nebo sklo jasné barvy dovolí světlu projít velmi dobře, což učiní místnost útulnější.Vy navíc nebudete muset platit ohromné účty za elektřinu.

13. Koberce po celé domácnosti

Koberce mají krátkou životnost. Pokud je na nich nějaká skvrna, budete muset najmout profesionály, kteří se skvrn pokusí zbavit, případně trávit spoustu svého času čištěním. Pokud se Vám navíc nepodaří zbavit daných skvrn, budete muset vyměnit celý koberec, nebo se naučit žít s touto skvrnou.

Pokud chcete, aby Vaše podlaha byla teplá a útulná, kupte si koberec menšího rozměru. Vždy jej můžete vyprat, nebo koupit nový, pokud budete muset.

Jaké další nepříjemné věci byste do tohoto seznamu přidali? Podělte se s námi o Vaše myšlenky níže v komentářích.